Jdi na obsah Jdi na menu
 


trykygugffhfhjfjhgikf

20. 5. 2009

Tady najdete seznam všech triků které na fingec znám.


Basic


Ollie

Polož prsty na grip-zadní na tail a přední zhruba na přední šrouby.Kopněte zadním prstem tail až na zem a odlehčete ho-předním prstem táhněte grip do výšky. Když vám fingec neuletí tak na něj dopadněte.Trénujte ollie až do té doby než ho vychytáte na 100% a pak ještě chvilku.Ollie je nejduležitější trik ze všech!!!!

Frontside(fs) ollie

Udělej ollie a otoč prstama o 180 stupňů.Je to lehký.

Flipy

 

Shove-it

Nejlehčí trik.Jen desku otočíte o 180 stupňů.Můžete to ze začátku zkoušet jen tak bez ollie. Až to vychytáte můžete to zkusit ve vzduchu a je to fakt cool trik na street. Můžete s ním vracet i některé triky(třeba nosegrind shove-it out je super).

Kickflip

Prsty dejte na fingec stejně jako na ollie a ukazováček posuňte trochu směrem k sobě.Pak hoďte ollie a ukazováčkem prkno kopněte tak,aby se protočilo kolem podélné osy a pak na něj dopadněte.Měli byste na něj dopadnout než spadne na zem.Dají se dělat i double nebo triple kickflipy.

Fs kickflip

Děláš fs ollie a jak ho máš otočené asi o 90 stupňů tak prudce kopneš ukazovákem hodně k sobě.Je to sice těžší než fs heelflip,ale když se to naučíš tak to fakt hustě vypadá.

Heelflip

V podstatě kkickflip naopak.Uděláte ollie a rukou uděláte pohyb,jako když přidáváte plyn na motorce.Prkno se otočí a vy na něj dopadněte.Dají se dělat i double nebo triple heelflipy.

Hardflip

Kombinace shove-itu a kickflipu.Udělej kickflip a zadním prstem dejte prknu rotaci-mělo by udělat kickflip a zároveň se protočit jako shove-it.

Backflip

Je lehčí nejdřív se ho naučit na nějaké skočce.Jde jen o to,otočit fingec na bříška prstů a trhnout zadním prstem(který je v tuto chvíli vepředu)trošku nahoru.Když odděláte ruku,prkno se přetočí úplně a a vy jen dopadněte.

Frontflip

Stejné jako u backflipu,jen točíte fingec přes nose.

Impossible

Nejtěžší flip.Vypadá jako backflip,ale musíte při něm držet zadní prst na gripu.Takže se rozjeďte,udělejte ollie a v poslední chvíli oddělejte přední prst z gripu.Fingec se vám backflipem otočí kolem zadního prstu a vy jen dopadněte.

Front finger impossible

To samé jako impossible,ale kolem předního prstu.No a ještě jedna věc:je to asi 100x těžší než normální impossible.

Grindy

 

50-50

Při tomto grindu jedete na zábradlí po obou trecích.

Nosegrind

Jedete jen po předním treku-nose by se neměl railu dotýkat!!!

5-0

Jedete po zadním treku-tail by se neměl railu dotýkat!!!

Tailslide

Slidujete po tailu-špatně se dělá na railech.Je lehčí ho zkoušet na knížkách nebo na nějaké zídce.

Noseslide

To stejné jako tailslide-jen po nose straně.

Boardlide

Při tomto triku máte rail mezi trekama a slidujete po desce.Na konci se dobře vrací do fakie.

Bluntslide

Vyskočte a otočte desku o 90 stupňů.Přitiskněte tail na překážku.V tuto chvíli byste měli jet po zadních kolečkách(otočených o 90 stupňů) a po tailu.Na konci to normálně vraťte.

Nosebluntslide

Bluntslide ale po nose straně

Crooked

Vyskočíte a přitiskněte přednítrek na rail jako na nosegrind,ale necháte prkno trochu vytočené do strany-zadní kolečka nejsou nad railem.

Hang ten

Nosegrind,ale máte všechny prsty na předku prkna.

Big hitter

Bluntslide,ale přední prst hodíte na tail a zadní máte volně vedle.

Salad

5-0 trošku vytočenej do strany.

Graby

 

Nosegrab

Uděláte ollie a ve vzduchu chytíte palcem nose.Ostatní prsty máte na gripu.

Tailgrab

Udělejte ollie a ve vzduchu chytíte palcem tail.Ostatní prsty máte na gripu.

Indy

Hodně vysoké ollie a pak chytíte fingec palcem na desce mezi trekama.

Airwalk

Palcem chytíte tail a držíte desku palcem a prsteníčkem-ukazováček a prostředníček jsou volně ve vzduchu a děláte s nima tzv. Airwalk(vzdušnou chůzi).

Benihana

Chytíte desku palcem za nose a držíte ji zároveň ukazováčkem-ostatní prsty jsou volně ve vzduchu.

Madonna

Udělejte nosegrab,ale zadní prst hoďte pod fošnu.Mělo by to vypadat tak,že palcem a ukazováčkem držíte nose a prostředníček máte pod deskou před zadníma trekama.

Cannonball

Vlastně tailgrab a nosegrab dohromady.Uděláte ollie,chytnete palcem nose a prsteníček dáte pod tail.Ukazováček a prostředníček jsou na gripu.

Christ Air

Hodně ale opravdu hodně težkej trik.Uděláte vysoké ollie a dáte palec pod desku jako na indy ale nechytnete ji-místo toho necháte fošnu spadnout na palec.Takže fošna leží na vašem palci(kterej je mezi trekama) a nad ní(nedotýkají se jí)jsou ostatní prsty.Špatně se to udžuje ale je to cool!

Lip tricks

 

Mute Invert

Postavíte se na malíček (prsty jsou na gripu) a chytnete fošnu jako na Indy.Takhle chvíli stůjte a pak to normálně vraťte.

Gymnast Plant

Podobně jako u Mute Invert-stojíte na všech prstech kromě ukazováčku,kterým s palcem držíte desku jako na Indy.

Nosestal

Dělá se hlavně na rádiusech a v rampě.Stojíte na kopingu na nosu prkna,jako kdybyste dělali noseslide,ale nejedete.

Axle stall

Jako u nosestalu-děláte 50-50,ale nejedete v něm.

Blunt to fakie

Jako u nosestalu-děláte blunt ale nejedete v něm-dobře se vrací kickflipem.

Rock to fakie

Najedete na koping a přední kola přes něj přehodíte.Chvilku můžete takhle stát a pak trochu sešlápněte tail a vraťte to.

Rock&Roll

Jako Rock to fakie,ale vracíte to otočením o 180 stupňů-tenhle trik je v podstatě neproveditelný-museli byste si vykloubit ruku.Proto se dělá jako Rock to fakie vrácený shove-item.

The End